Úvod

Vítejte na webových stránkách CGSG (Czech Gastroenterology Study Group), jejichž cílem je podpora výzkumu v oblasti gastroenterologie a příbuzných oborů v České republice. Tento projekt vznikl v roce 2019 z iniciativy výboru České gastroenterologické společnosti. 

Stránky nabízejí možnost registrace nových českých i mezinárodních projektů, jejich propagaci a informace pro odbornou veřejnost  ohledně možností účasti na těchto projektech.

Dalším cílem je poskytnout praktické informace a pomoc při přípravě a realizaci vědeckých projektů, přehled grantových možností a podpory zahraničních stáží za účelem základního anebo klinického výzkumu v oblasti gastroenterologie a digestivní endoskopie.

Doufáme, že budou tyto stránky pro Vás přínosné. Přivítáme jakékoliv reakce, náměty či připomínky jak k projektu samotnému, webovým stránkám tak i k dalším aktivitám souvisejícím s CGSG. 

Za spolupracovníky

 

I. Tachecí a D. Ďuricová

 

Novinky

Zdravotní postižení endoskopistů

Zdravotní postižení endoskopistů

15.06.2023

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás požádat o spolupráci. Rádi bychom zjistili, do jaké míry ovlivňuje pravidelné endoskopování zdraví vyšetřujících. Je zjevné, že práce ve vynucené poloze se setrvalým namáháním horních končetin je podstatným rizikem zdravotních postižení, zejména pohybového aparátu. Jak rychle potíže vznikají a do jaké míry endoskopující ovlivňují, je předmětem našeho zkoumání. 

Prosíme o vyplnění dotazníku dostupného online z této adresy:  

https://ostravaou.limequery.com/519538?lang=cs

Dotazník je anonymní, jednoduchý a jeho vyplnění Vám zabere méně než 5 minut. Zpracováván a zabezpečen bude pracovníky IT Ostravské univerzity.  Bez Vaší pomoci nelze zmapovat reálnou situaci v tomto problému. Doufáme, že Vás posléze výsledky zaujmou a pomohou nalézt cesty ke zlepšení stavu. Setrvale se snažíte vylepšit život svým pacientům, věnujte nyní chvíli i Vám samotným. Za autorský kolektiv

Tomáš Vaňásek  Jan Lata  Pavel Svoboda